Filmler ve Diziler

GoT’a Yavru Ejdehalar mı Katılıyor ?

Bu bir teori yazısıdır. Spoiler içermektedir.

Game of Thrones’un final sezonunda heyecan her geçen bölüm artıyor.

Bu sezonun 3. Bölümünde yapılan büyük savaşta insanlar galip geldi. Ama Jon ve Deanerys’in orduları büyük kayıplar verdi. Night King’in ölümü ile akgezen ve white walker sorunu ortadan kalkınca, hedef Kings Landing oldu.

Geçen hafta yayınlanan  8.sezon 4.bölümde Jon ordunun başına geçti ve güneye hareket ettiler. Daenerys Ejderhalar ve donanma ile ejderhakayasına gittiklerinde bir pusuya düşüyor. Donanması Euron Greyjoy tarafından batırılıyor. Deanerys’in tek kaybettiği donanması değil abisinin ismini taşıdığı Rhaegar isimli ejderhasıda Euron Greyjoy tarafından öldürülüyor. Daenerys İlk başta 3 ejderhaya sahipti. Viserion’u geçen sezon  Night King öldürmüştü. Şu an sadece Dragon’un hayatta olduğunu biliyoruz. Ya öyle değilse.

 

Son günlerde GOT seyircileri ortaya bir teori attılar. Westerosta büyüyen bebek Ejderhalar olduğunu ortaya sürdüler. Peki bu teori nasıl ortaya çıktı.

Dragon dizinin 4.sezonun sonundan 5. sezonun ortasına kadar ortalardan kaybolmuştu. Deanerys’in sevgilisi Daario Naharis’in Dragonu sorduğu zaman Daenerys ” hiçbir fikri” olmadığını söylemişti. Bu teorinin ortaya çıkmasında asıl düşünce.

Ortaya atılan teoride Dragon ortadan kaybolduğu süreçte bebek Ejderhaları koruduğunu düşünülüyor. Aradan geçen 3 sezonda birer genç ejderha oldukları varsayılıyor. Bu Ejderhalar Kings Landing saldırısında ortaya çıkabilirler.

 

Yukarıdaki resim teoriyi destekler nitelikte. 8. Sezon giriş introsunda bulunan bu resim 3 küçük ejderha ve bir büyük ejderhadan oluşmaktadır.

 

8.sezon 5. Bölüm fragmanında Euron Greyjoy’un bu bakışı çok dikkat çekiyor. Cersei’nin kara ordusunun başında Golden Company’nin komutanı var. Greyjoy ise donanmanın komutanı. Deanerys’in ise donanması yok ve bir ejderhayası var ve bu bilinen bir şey. Euron Greyjoy’u bu denli şaşırtan şey beklenmedik bir şey olmalı. Bu düşünce de bahsettiğimiz teoriyi güçlendiriyor.

 

 

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Game of Thrones: Daenerys Ölecek mi? - Kırkiki.net

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunan Yazarlar

Birden fazla kategori barındıran güncel içerikli internet bloğu. Bilim ve Teknoloji Girişimcilik Kültür ve Sanat Filmler ve diziler Yaşam Spor Oyun
To Top