Filmler ve Diziler

The Walking Dead ; Yürüyen Aylaklar

Bugün size bir dizi önerisi sunacağım .Başlıktan da anlaşıldığı gibi dizimiz The Walking Dead .2010 yılında yayınlamaya başlayan dizi bu sene 9. sezonu bitirdi . Gelecek sezon çekimlerine başlandı. 2019 Ekim ayında seyirci ile buluşacak.

 

Dizi ilk 7 sezon Amerika’da en çok izlenen dizi , yanlış duymadınız . Game of Thrones’u bile geride bırakmıştı. Lakin 8. sezon izleyici kaybetmeye başladı . Bunun en büyük sebebi hep yakın senaryolar dönmesi oldu . Bir proje geliştirdiler 9. sezonda Andrew Lincoln diziden ayrıldı. Andrew Lincoln TWD evreni’yle  beyazperdede devam edecek . Benim The Walking Dead dizisinde en sevdiğim yanlarından biri , karakter öldürmekten çekinmiyorlar ve bunu klasik Türk dizilerinin sezon finalinde yaptığı gibi de değil . Direkt yapıyorlar .

 

Andrew Lincoln

 

TWD ‘nin çıkış hikayesi ise biraz karışık . ilk TWD senaryosunun HBO’ya (Game of Thrones’u yayınlayan Kanal ) sunuluyor . Ama çok vahşi bulduklarını söyleyip kabul etmediler . ABD’nin ünlü kanallarından NBC’ye sunuluyor oda kabul etmeyince ihale AMC’ye kalıyor.

 

Dizide dikkatimi en çok çeken şeylerden biride hiç zombi kelimesi geçmiyor .Zombilere aylak , yürüyenler , sürü gibi kelimeler ile hitap ediyorlar . Bunu araştırdığımda ise , dizide gerçekleşen olay daha önce hiç duyulmamış gibi yapılması, karakter ilk defa zombiyle karşılaşıyor .

Dizinin bu kadar duyulmasında figüranların rolü çok büyük . ”Figüran bu nasıl bu kadar önemli oluyor ?”dediğinizi duyar gibiyim . Figüranların aslında rolü görüldüğü kadar basit değil , zombi yürüyüşü için ders alıyorlar . Aldıkları bu ders sonrası yeterli ise sete giriyor . Makyaj yapan arkadaşların hakkı da yenilmez gerçekten güzel makyaj yapıyorlar .

The Walking Dead’i daha önceden bir kaç sezonunu izlemiştim ama geçen yaz tekrardan başladım . Resmen bağımlısı olmuştum günde en az 4-5 bölüm izliyordum. Hatta rüyalarıma girecek . Kaç defa kan ter içinde uyandığımı hatırlamıyorum .Bu kadar üst düzey dizileri izledikten sonra diğerleri tat vermiyor . İyi seyirler .

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunan Yazarlar

Birden fazla kategori barındıran güncel içerikli internet bloğu. Bilim ve Teknoloji Girişimcilik Kültür ve Sanat Filmler ve diziler Yaşam Spor Oyun
To Top
%d blogcu bunu beğendi: